AD8004ARZ-14
Part number
AD8004ARZ-14
Description
IC OPAMP CFA 4 CIRCUIT 14SOIC
Encapsulation
Tube
Inventory
base.lang_mini : 1
Current - Output / Channel
50 mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
4
Voltage - Input Offset
1 mV
Amplifier Type
Current Feedback
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
14-SOIC
Slew Rate
3000V/µs
Gain Bandwidth Product
30 MHz
Current - Supply
14mA
Voltage - Supply Span (Max)
12 V
-3db Bandwidth
250 MHz