AD8130ARMZ
Part number
AD8130ARMZ
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8MSOP
Encapsulation
Tube
Inventory
base.lang_mini : 1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Output / Channel
40 mA
Number of Circuits
1
Voltage - Supply Span (Min)
4.5 V
Current - Input Bias
500 nA
Voltage - Input Offset
400 µV
Amplifier Type
Differential
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package
8-MSOP
Current - Supply
13mA
Slew Rate
1100V/µs
-3db Bandwidth
290 MHz
Voltage - Supply Span (Max)
25.2 V