AD8130ARZ
Part number
AD8130ARZ
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Encapsulation
Tube
Inventory
base.lang_mini : 1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Output / Channel
40 mA
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
8-SOIC
Voltage - Supply Span (Min)
4.5 V
Current - Input Bias
500 nA
Voltage - Input Offset
400 µV
Amplifier Type
Differential
Current - Supply
13mA
Slew Rate
1100V/µs
-3db Bandwidth
290 MHz
Voltage - Supply Span (Max)
25.2 V