AD845JRZ-16
Part number
AD845JRZ-16
Description
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 16SOIC
Encapsulation
Tube
Current - Output / Channel
50 mA
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
1
Amplifier Type
J-FET
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package
16-SOIC
Current - Supply
10mA
Voltage - Input Offset
700 µV
Voltage - Supply Span (Min)
9.5 V
Gain Bandwidth Product
16 MHz
Slew Rate
100V/µs