EL8200IYZ-T7
Part number
EL8200IYZ-T7
Product Category
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Description
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10MSOP
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 0
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Amplifier Type
Standard
Number of Circuits
2
Voltage - Supply Span (Min)
3 V
Voltage - Input Offset
800 µV
Current - Supply
2mA (x2 Channels)
Gain Bandwidth Product
100 MHz
-3db Bandwidth
200 MHz
Slew Rate
200V/µs
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply Span (Max)
5 V
Supplier Device Package
10-MSOP
Current - Output / Channel
65 mA