HFA1110IB
Part number
HFA1110IB
Product Category
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SOIC
Encapsulation
Tube
Inventory
base.lang_mini : 0
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
8-SOIC
Slew Rate
1300V/µs
Current - Output / Channel
60 mA
Current - Input Bias
10 µA
Voltage - Input Offset
8 mV
Voltage - Supply Span (Min)
9 V
Voltage - Supply Span (Max)
11 V
Amplifier Type
Buffer
Current - Supply
21mA
-3db Bandwidth
750 MHz