LT1809CS6#TRPBF
Part number
LT1809CS6#TRPBF
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Encapsulation
Cut Tape (CT)
Inventory
base.lang_mini : 1
Amplifier Type
Standard
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Voltage - Input Offset
800 µV
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Current - Supply
15mA
Current - Output / Channel
85 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Supplier Device Package
TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
180 MHz
-3db Bandwidth
320 MHz
Slew Rate
350V/µs