LT1809IS6#TRM
Part number
LT1809IS6#TRM
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 0
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Last Time Buy
Amplifier Type
Standard
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Input Offset
800 µV
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Current - Supply
15mA
Current - Output / Channel
85 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Supplier Device Package
TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
180 MHz
-3db Bandwidth
320 MHz
Slew Rate
350V/µs