LT6200CS8-5#TRPBF
Part number
LT6200CS8-5#TRPBF
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SO
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 2500
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Slew Rate
250V/µs
Current - Supply
20mA
Gain Bandwidth Product
800 MHz
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V