LT6200IS8#TRPBF
Part number
LT6200IS8#TRPBF
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SO
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 2500
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Slew Rate
50V/µs
Current - Supply
20mA
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Gain Bandwidth Product
165 MHz